Voor Puck Stuijvenberg voelde haar start bij Bruil meteen goed. Ze werkt nu een half jaar als bouwkundig tekenaar en merkt dat ze helemaal op haar plek zit. “Iedereen is even behulpzaam en aardig. Het voelt alsof ik hier al jaren werk.”

Van kennismaking naar nieuwe uitdaging

Puck had al ervaring in de betonindustrie en met het tekenen van kanaalplaatvloeren. “Bruil sloot daar goed op aan én het kantoor in Veenendaal ligt op anderhalve kilometer van mijn huis, dat maakte de keuze nog makkelijker.” Ze werd via LinkedIn benaderd door Kim (HR Manager) en besloot het gesprek aan te gaan. "Ik was eigenlijk niet actief op zoek, maar toen ik werd benaderd, dacht ik: waarom niet gewoon een keer een kop koffie drinken? Het klikte meteen en nu zit ik hier."

Zelfstandig werken met veel vrijheid

Geen dag is hetzelfde, maar Puck bepaalt grotendeels zelf hoe ze haar werk indeelt. “Er is uiteraard een planning met de projecten die ik die week moet afronden, maar ik kan zelf bepalen hoe ik mijn dagen inplan.” Die zelfstandigheid is iets wat ze waardeert in haar functie. “Je hebt je eigen verantwoordelijkheid, maar als je ergens niet uitkomt, is er altijd wel een collega die even met je meekijkt.”

Een hecht en behulpzaam team

Voor Puck is de sfeer binnen het team één van de fijnste aspecten van haar werk. “Iedereen is even aardig en behulpzaam. Als ik ergens tegenaan loop, kan ik bij iedereen terecht.” Naast het werk zelf is er ook genoeg ruimte voor gezelligheid. “We hebben elke ochtend een koffiepauze en lunchen met z’n allen in de kantine. Dat is niet verplicht, maar het is altijd drukbezet. Het is gewoon een gezellig moment met collega's.” We hebben ook jaarlijks een teamuitje, “Het is leuk om je collega’s ook buiten het werk te zien en te leren kennen.”

Inwerken en begeleiding

Puck werd vanaf dag één goed opgevangen. “Diana, onze teamleider, heeft me ingewerkt, maar ik kon met vragen ook bij mijn andere collega’s terecht. We helpen elkaar graag.” Omdat ze al ervaring had in de betonwereld, hoefde ze zich niet meer te verdiepen in de materialen en werkwijze. “Daardoor kon ik me volledig focussen op de nieuwe software, en dat had ik verrassend snel onder de knie."

Geen ervaring? Geen probleem!

Ondanks dat Puck al ervaring had in de betonwereld, is dat bij Bruil niet altijd nodig. Nieuwe collega’s krijgen een uitgebreid inwerktraject en een buddy die hen begeleidt. “Ze moeten feeling krijgen met het werk en het bedrijf,” zegt Diana, teamleider van de tekenkamer. “Alles vragen, alles dúrven vragen, dat moedigen we juist aan.”

Ervaring of een afgeronde opleiding is geen harde eis. Of je nu al ervaring hebt als technisch tekenaar of nog aan het begin van je carrière staat, bij Bruil krijg je de kans om je te ontwikkelen in het vak. “Liever iemand met enthousiasme dan iemand met ervaring zonder drive,” zegt Diana. “Je krijgt hier echt de kans om te leren en te groeien.”

Waarom Bruil?

Puck voelde zich vanaf het begin thuis bij Bruil.  “Het voelde als een warme deken. Iedereen is open en behulpzaam, en ik werd direct opgenomen in het team.” Die hechte sfeer op de tekenkamer maakt voor haar het grote verschil. “Het voelt echt als één team, je kunt bij iedereen terecht met vragen."

Wat ze zou zeggen tegen iemand die twijfelt om te solliciteren als technisch tekenaar? “Gewoon doen. Het teamgevoel hier is zo sterk dat het voor mij en mijn collega's voelt alsof ik hier al jaren werk.”

Ook werken als bouwkundig tekenaar bij Bruil? Bekijk onze vacatures en solliciteer!

 

Terug naar overzicht